05.11.2021

Poctivá renovace #4: cena

Renovované notebooky a počítače jsou zelenou alternativou při nákupu výpočetní techniky. Projdou-li seriózním procesem renovace, stávají se dlouhodobým prostředkem pro každodenní práci i zábavu sloužícím ke spokojenosti svého majitele. Jejich nespornou výhodou je také cenová úspora v porovnání s nákupem nového přístroje. Cena by se však neměla stát jediným hodnotícím kritériem rozhodujícím o finálním výběru. V této části série „Poctivá renovace“ vám prozradíme, proč jsou některé nabídky výhodné pouze zdánlivě a na co byste se měli kromě ceny zaměřit při zvažování vhodného modelu.

Renovované PC ≠ vyřazené levné PC

Renovované počítače vás vyjdou přibližně o 30 až 50 procent méně než maloobchodní cena nového počítače prémiové třídy. No nemusí tomu být vždy tak. Dokonce se může stát, že renovovaný notebook či počítač pomalu dobíhá úroveň nového. Rozdíl je především v kvalitě, výkonnostní třídě a jednotlivých parametrech. Zatímco nový stroj v plastovém těle jen minimálně cenově převyšuje renovovaný počítač prémiové byznys třídy (s hliníkovým šasi ao poznání delší životností), uživatelský rozdíl je markantní. Můžeme to přirovnat k nové Daci a k ​​ojetému Mercedesu. Může se stát, že některé nabídky renovátorů, kteří svůj byznys model stavěli na „rychlé obrátkovosti“, a ne na poctivé renovaci, se často mohou zdát mimořádně výhodné. Ve finále to ovšem nemusí být žádná výhra a zklamání může být prakticky vždy zaručeno. Doplácí na to pověst kvalitní renovované techniky. Koncoví zákazníci totiž po negativní zkušenosti nemají možnost vnímat tuto kategorii v její skutečné podstatě. Kvůli nekalým praktikám se tak setkáváme s negativním přístupem a pověstí renovovaných počítačů.

Zdánlivě lákavá nabídka alias kočka v pytli

Jak jsme již naznačili, cena by neměla být jediným parametrem, který by měl zajímat zákazníka při koupi renovovaného či nového PC. Pozorným prostudováním nabídky snadno zjistíme, že mnohé renovované počítače se dodávají bez operačního systému, s původní klávesnicí s množstvím cizích znaků, či dokonce bez napájecího kabelu nebo bez záruky. Ale jen málokterý renovátor tyto skutečnosti v popisu produktu či v reklamě uvádí. Ptejte se proto na detaily toho, co kupujete. Zjistěte si také to, kolik by stálo přidání potřebného hardwaru či softwaru. Zřejmě zjistíte, že „mimořádně výhodný nákup“ až tak výhodný vlastně ani není. Zákazník při koupi renovovaného PC či notebooku v techsavers může automaticky počítat s nainstalovaným operačním systémem Windows 10 s platnou licencí. Samotný proces léty vylepšované renovace garantuje nejen stoprocentní technický stav zařízení, ale také čistotu, v mnoha případech téměř dokonalý vzhled či lokalizovanou klávesnici s nově vytištěnými znaky v jazyce země objednatele. Kromě zdrojového kabelu v balení dostane klient ke každému desktopu i myš a klávesnici. A co je důležité, balení naší zásilky je v souladu s naší filozofií ekologické.

Cena a záruka na renovovaný počítač

Žijeme v době, kdy každý šetří, kde se jen dá. A my to chápeme! I proto si myslíme, že nikdo z nás není tak bohatý, aby si mohl dovolit kupovat podezřele levné věci. A přestože je v zájmu šetření důležitá právě cena renovovaného počítače, z dlouhodobého hlediska je nezanedbatelná i jeho záruka. Mnoho renovovaných PC je na trhu dodáváno s omezenými, případně žádnými zárukami. Málokdy se stane, že se délka záruční doby rovná té, která se poskytuje u nových modelů. Renomované společnosti však nabízejí také rozšířené servisní plány, čímž garantují i ​​kvalitu samotné renovace, pod kterou se hrdě podepíší. Stejně důležité je zjistit i to, jak rychle dokáže renovátor reklamaci vyřídit. Pokud totiž na počítači pracujete denně, zákonem deklarovaná 30denní lhůta, které se prodejce přidrží, vás zřejmě nepotěší. My v techsavers vnímáme obavy kupujících při nákupu renovované techniky velmi důsledně. I proto jim v zájmu poskytnutí dostatečné jistoty garantujeme minimálně dvouletou záruku, kterou v případě zájmu pro každý nabízený model rozšíříme až na pět let. Navíc se v porovnání s novými počítači, u kterých je roční podíl reklamací na úrovni 3 až 5 %, dlouhodobě držíme pod úrovní 1 % celkového počtu reklamovaných strojov. Zároveň nás těší, že je průměrná doba od přijetí reklamace až po její úspěšné ukončení v průměru jen 9 dní.

Přestože je často náročné zorientovat se ve spleti nabídek renovovaných počítačů, věříme, že jsme vám opět trochu pomohli s orientací při jejich výběru. Poctivá renovace je zárukou dlouhodobé spokojenosti při užívání počítače, proto vám doporučujeme vybírat si jen renomované renovátory. Takové, kteří mají víceleté zkušenosti a množství spokojených zákaznických recenzí. A my v techsaversu si hrdě dovolíme říci, že k nim jako lídr ve střední Evropě patříme.

1