22.11.2021

Poctivá renovace #5: reálný stav

Internetová seznamka? Proč ne! Mnoho známostí přes internet končí plnohodnotným vztahem či dokonce manželstvím. Většina z nich však přináší překvapení či zklamání, které následuje v momentě osobního setkání. Osoba, jejíž vzhled měl být téměř dokonalý a charakter ideální, se už v prvních momentech jeví jako profil někoho třetího. Podobně je to i s koupí renovované techniky. Ten, kdo se při její koupi nechal zlanařit na vylepšené fotky či neúplný popis naservírovaný do zdánlivě výhodné koupě, už další zklamání zřejmě nebude chtít zažít. Stačí se přitom ptát či sledovat i drobné detaily a rozčarování tak lze snadno předejít.

V této části série „Poctivá renovace“ se zaměříme na další „maličkosti“, kterým se vyplatí věnovat trochu pozornosti. Dobrou zprávou je, že se mezi renovátory stále najdou i čestné společnosti. Takové, jejichž produkty nezklamou a dlouhá léta poslouží. Jak je tedy rozeznat?

Není třída jako třída

Technické a vizuální stránce produktů jsme se věnovali v první části „Poctivé renovace“. Problémem je, když se nastavené standardy podlézají pod očekávanou úroveň. Potom to, co je pro jednoho silver, je u jiného bronzu. Výsledný dojem u zákazníka je potom rozpačitý. Natrefí-li na nepoctivého renovátora výpočetní techniky, jen těžko se umí zorientovat a zbavit nepříjemného dojmu z pochybné kvality. Zatímco ziskuchtiví renovátoři odprezentují značně opotřebovaný produkt na úrovni spolehlivého stroje, ti poctivější by takový kus ani nezařadili do své nabídky. Prvotní dojem po rozbalení povrchně zrenovovaného notebooku či PC sice může být dobrý a navozovat pocit, že si to rozbalujete jako první majitel. Při bližším pohledu se však ukáží skryté škrábance, odlomené části plastu v okolí Kensington locku či špinavé otvory ventilace nad klávesnicí. Ojedinělé nemusí být ani stopy po nálepkách výrobce či dokonce promáčknutý displej. V techsavers bychom podle našich standardů mnohé stroje nabízené našimi „konkurenty“ ani nemohly prodávat. Když už, tak jen po výměně poškozených dílů. Důkazem naší transparentní komunikace se zákazníky je i fotogalerie produktů tříd economy a economy+. Jednotlivé záběry zachycují detaily nedokonalostí, které však ve skutečnosti nejsou až tak zjevné, jak se na ně zaměřujeme na fotografiích. V každém případě i takové drobné detaily zohledňujeme ve výhodnější ceně.

Myš ano, nálepky ne

Myš ano, nálepky ne Je skvělé, když ke svému nákupu dostanete také dárky. Zatímco počítačová myška potěší, nálepky na klávesnici notebooku už zřejmě ne. Proto raději v inzerátu zjistěte, zda model, který má v popisu uvedenou českou klávesnici a zamýšlíte si jej koupit, bude tentýž, který vám pošlou. Pokud naopak renovátor uvádí německou, českou či španělskou klávesnici, zvažte, zda se vám na ní bude dobře pracovat. V tom horším případě se o jazyce klávesnice ani nedočtete a vytoužený laptop se v momentě rozbalování stane doslova loterií. Bohužel přes internet si jen těžko prověříte případný nátěr klávesnice. Hrozí riziko, že se rychle ošoupe, stejně jako to, že už po jemném poškrábání nehtem na klávesách zůstane viditelná stopa. A přestože na první pohled vypadají být písmena na klávesnici jako nová, po několika týdnech používání budou vypadat, jako byste je používali několik let. I tomuto se hravě vyhnete, vsadíte-li na ověřeného renovátora s profesionálním vybavením výrobní haly. My takovou máme a renovaci v ní vylaďujeme s maximální precizností a zodpovědností. I proto se u nás u notebooku nemusíte obávat cizojazyčné klávesnice či přiložených nálepek, které vám budou znepříjemňovat dlouhé zimní večery. Každá naše klávesnice je nově potlačena a k zákazníkovi se dostane v jeho jazyce.

Disk a baterie, které nepotěší

Ano, vzhled je důležitá věc. V případě výpočetní techniky však hraje prim zejména kapacita a kvalita SSD disku. Použití levných SSD si totiž všimnete hned. Po určité době a zaplnění své kapacity začnou významně ztrácet na rychlosti. Otázkou je zároveň i jejich další spolehlivost. Nezanedbatelným aspektem je i výdrž a zdraví baterie. Tu není třeba dlouho testovat, abyste reálně odhadli její možnosti. Kvalitní renovované notebooky vydrží s plně nabitou baterií i tři hodiny. Bohužel opět vše závisí na poctivosti prodejce, protože se do oběhu mohou dostat i takové laptopy, jejichž baterie selže již po několika minutách od spuštění operačního systému.

Ekologie jako záminka

Pokud bude reklama na renovované počítače apelovat na vaše city o ekologii, nezapomeňte se zeptat i na použitý balicí materiál. Klasický, ne recyklovaný karton, ve kterém je notebook či PC zabalený, jsou znakem toho, jak moc „dbá“ renovátor na detaily. Zřejmě ho taková otázka v závěru nákupního procesu zaskočí. Vám však rozhodně napoví, jestli od téměř dokončeného nákupu neodskočit. I v tomto směru se držíme starého ověřeného „dvakrát měř a jednou řež“. Namísto levného neekologického balení preferujeme recyklovaný materiál, jehož plochu osvěžíme pro nás typickou grafikou.

Pokud tedy jde o renovaci techniky, nespokojíme se s průměrným výsledkem. Namísto kvantity stavíme na kvalitu a procesy neustále vylaďujeme. Přestože si klademe vysoké cíle, snažíme se být realisty. Vnímat, že naši zodpovědnost a poctivost, jakož i čestnost dalších seriózních renovátorů je třeba dokazovat kvalitními produkty, které si na trhu renovované výpočetní techniky dokáží svou pozici obhájit iv horizontu několika let. Jsme rádi, pokud se i váhající zákazník rozhodne dát šanci ekologickému řešení a vybere si stroj byznys třídy. Takový, který jej nepřekvapí spoustou nedokonalostí či neočekávaných problémů při užívání. Nenechte se odradit od koupě renovované techniky a vsaďte na zákazníky ověřenou kvalitu techsavers.

1